V článku jsme pro vás připravily jednotlivé cviky na záda i s popisem. V článku najdete i videa s cviky zaměřenými na záda. Tak pojďme poznat všechny účinné cviky na záda.

Cviky na záda jako prevence proti bolesti zad

Cviky na záda působí jako skvělá prevence, proti bolestem zad. Bolesti zad zažil v životě téměř každý. Lepší je vždy problému předcházet. Bolestem zad můžete předcházet tím, že budete mít dostatečně zpevněné záda. K tomu vám pomohou cviky na záda, které je třeba provádět pravidelně. Aby byly vidět výsledky vašeho snažení a počínání. Pojďme si tedy představit jednotlivé cviky na záda.

Cviky na záda seznam

Postupně vám představím jednotlivé cviky na záda.

Shyby
Shyby patří mezi dobré cviky na záda, které budují zejména šířku vašich zad (tzv. Véčko). Většina lidí zná shyby ze školy, kde se provádějí na čas. Při cvičení je však dobré dbát na správnou techniku a cvičit raději pomaleji a technicky správně. Existují různé druhy shybů, rozlišují se zejména podle šířky úchopu. Představím vám techniku shybů nadhmatem. Použijete široký úchop a chytíte se hrazdy. Spustíte se dolů a provádíte pomocí zádových svalů zdvih nahoru. Opravdu nahoru a ne jen poloviční shyby ! Šidily by jste samy sebe.

Shyby provedení cviku video

Přítahy horní kladky
-Ten cvik na záda můžete využít náhradou za shyby. Kladku přístroje stahujete ke svému hrudníku.

Mrtvý tah
Mrtvý tah by šel označit za krále mezi cviky na záda. Je to velmi komlexní cviky, který působí nejen na záda a určitě by mrtvý tah neměl ve vašem tréninku v posilovně chybět. Důležitá je však správná technika, proto na začátku radši cvičte s nižší vahou a kotouče začněte přidávat až ve chvíli, až budete mít vypilovanou techniku mrtvého tahu.

Provedení mrtvého tahu: Nachystejte si na zem obouruční činku. Před tím než začnete zvedat činku tak napněte hrudník, břicho a bedra. Činku uchopte buď klasicky nebo střídavým úchopem (jedna ruka nadhmatem, druhý ruka podhmatem). Při mrtvém tahu nikdy nekulaťte záda ! Činku zvedejte podél holení, ve finální pozici chvíli setrvejte. Poté opakujte.

Mrtvý tah video

Cviky na záda video

Dále jsme pro vás připravily videa, ve kterém uvidíte jaké cviky na záda používajé kulturisté.

Štefan Havlík – slovenský amatérský kulturista a jeho trénink a cviky na záda

Slavoj Bednář – trénink zad (květen 2009) - a jeho cviky na záda