Bolesti zad v kříži potkají alespoň jednou v životě téměř každého. Bolesti zad v kříži by jsme měli brát především jako příznak určité nemoci či oslabení a né jako nemoc. V článku se dozvíte více o bolesti zad v kříži.

Proč vznikají bolesti zad v kříži ?

Bolesti zad v kříži se často objevují po přenášení či tahání těžkých věcí, zvláště pokud nejsou naše záda na takové zatížení vůbec zvyklá. Pak se právě druhý den objeví nepříjmné bolesti zad v kříži. Příkladem může být například stěhování těžkých věcí, skládání uhlí a další namáhavé činnosti. Nebezpečné mohou být také dlouhé práce, při kterých máme záda zohnutá. To se stává například pří práci na zahrádce či u některých dělnických profesí. Lidé, kteří často trpí na bolesti zad v kříži by se měli těmto rizikovým činnostem radši vyhýbat, aby předešli zbytečným problémům. V některých případech může být bolest zad v křiží způsobena i vyhřezlou ploténkou.

Bolesti zad v kříži léčba

Při akutní bolesti zad v kříži je dobré využít působení chladu na postiženou oblast. Nechte si tedy zamrazit v mrazáku velkou zásobu ledu, kterou budete poté přikládat na postiženou oblast. Důležité je nedávat led přímo na tělo, mohlo by dojít k omrzlinám. Led by měl působit přes látku, aby led nebyl ve přímém styku s vaší kůží. Led se využívá zejména na akutní bolesti zad v kříži.

Pokud jsou vaše bolesti zad v kříži již delšího trvání, tak zajďete k lékaři, který vyloučí případné souvislosti i jinými nemocemi. Provede také důležitá odborná vyšetření.

Jak se bránit bolesti zad ?

Jako prevenci proti bolesti zad v kříži by jste měli do svého režimu zařadit pohyb a sport. A využívat kompenzační cvičení.

Cvičení proti bolesti zad video